Dzisiaj jest: 13.4.2024, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
WYBIERZ JĘZYK
Ogłoszenie:

MEDICALSPEC Centrum Medyczne - poradnia chorób zakaźnych Wrocław

dodano: 2024.01.23 ważne do: 2024.04.22 wyświetleń: 99
Szczegóły ogłoszenia:

Liczna kleszczy w naszych lasach ogromnie się zwiększyła w ostatnich latach, a spora ich część niestety jest nosicielami niebezpiecznych chorób, w tym boreliozy. Borelioza jest bardzo podstępna, ponieważ przez długie lata może nie dawać żadnych widocznych symptomów, a przez ten czas bakteria będzie atakować różne wewnętrzne narządy. Dlatego też po każdym ugryzieniu kleszcza należy dokładnie obserwować, czy nie pojawią się jednak jakieś świadczące o zakażeniu objawy.

Bardzo charakterystyczny jest rumień, ale nie występuje on za każdym razem, niekiedy pojawiają się też stany przypominające przeziębienie lub grypę. Jeśli ktoś ma jakieś podejrzenia co do choroby, to powinien sobie zrobić test, pozwalający ją potwierdzić lub wykluczyć. Jeśli się okaże, że jednak zostało się zarażonym tą bakterią, to trzeba możliwie szybko rozpocząć odpowiednie leczenie, najlepiej w jednej ze sprawdzonych przychodni. A taką na przykład się znajdzie za pomocą wyszukiwarki internetowej, po podaniu w niej słów poradnia hepatologiczna Wrocław.

+Tekst Sponsorowany+

ul. Inżynierska 29a, 53-228 Wrocław
 +48 / 883555891
+48 / 577788700
 rejestracja@medicalspec.pl
 
Kontakt
medicalspec
woj. dolnośląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:

REKLAMA SPONSOROWANA

REKLAMA SPONSOROWANA

Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.